x Instagram

Yaza Hazırlık / Kıyafet Alışverişi


Merhaba hepinize ^^
 Bu sene yaz beklediğimizden erken geldi . Normalde bir geçiş dönemi falan olurdu, açık ayakkabılara , şortlarımıza yavaş yavaş , alıştıra alıştıra geçerdik :D Haksız mıyım?
Bu  haftasonu  apar topar yaptığım alışverişi göstereceğim yazımda, hatta yapmakta gecikmiş olduğum bir alışveriş bence :D Çoğu mağazada anneler günü indirimi vardı, ondan da biraz yararlandım, gerçi gelecek hafta alışveriş yapmak daha akıllıca olabilirdi çünkü indirim oranları artacak, ama etrafta ki insan sayısı da.. ki alışveriş yapmaktan nefret etmemin büyük nedenlerinden biri de bu, tonlarca insan , ter kokuları, saldırışlar.. saçmasapan gereksiz şeyler..
Hadi poşetlerin içine bakalım :

Aslında çok bir şey almadım, lazım olacak temel bir kaç şey aldım. Ve her alışverişim öncesinde yaptığım gibi önce dolabımdakileri inceledim, yazlık nelerim var, eksik neyim var, ne gidecek ne kalacak. Sonrasında çıktım alışverişe; bu sayede gereksiz şeyler almaktan , fazla para harcamaktan kaçıyorum :)

Yazları neredeyse her gün elbise giyerim. Birincisi çok rahat ve ferah oluyor , ikincisi her zaman şık görünüyorsunuz :) Çanta, ayakkabı, takı ve makyajınızı değiştirerek o elbiseyi her duruma uygun hale getirebiliyorsunuz, elbiseler iyi yatırımlar yani :D Bu elbiseyi de Defacto'dan aldım. 
Çizgili şeyleri çok seviyorum, ama siyah beyaz çizgili bu sezon moda olduğundan beri herkesin üstünde görmekten bıktım :( Dayanamayıp Mudo'dan bu üstü aldım, mavi beyaz çizgili bu diye avutuyorum kendimi :D 
Çoraplar Lc waikiki den, ihtiyacım vardı, renkleri de hoşuma gidince attım çantama .


 

  Kotondan aldım bu sevimli eteği . Bu model etek zaten alışveriş listemde vardı , tabi daha normal birşey düşünüyordum ama dayanamadım, birde bu mağaza da kalan son etekti, elime aldıktan sonra iki kızın resmen etekte kaldı gözü, başka şeyler bakarken bir yere bırakmaya korktum eteği :D Kasaya kadar izlediler haha
  Mudo üstü de bu etekle kombin yapmayı düşünüyorum , gerçi sade beyaz bir üstle de çok güzel olur..

Ayakkabılar ise.. Onlar benim yeni bebeklerim <3 Yalnız istediğim tarz bulana kadar  gaziemir, alsancak, forum bornova.. gezmediğimiz yer kalmadı..Belki de 100 ayakkabı denedim, büyük çileler çektim :D Sonunda Hotiçte buldum istediğimi ! Bir de ayırttık ayakkabıları , öncesinde dinlenip bir çay içelim kendimize gelelim istedik , tekrar mağazaya inince ayırtmayı yapan görevliyi bulamadık :D Bir çalışanları eve dönmüş biri de yemek molasına gitmiş..Diğer çalışanlar arıyor ayakkabıyı, görevli nereye sakladıysa yok.. Neyse ki bizim ayırtmayı yapan görevli eve giden değilmiş, yemek molasından geri döndüğünde hemen çıkardı ayakkabılarımı ve mutlu sona erdik.

Hala listemde ufak tefek birkaç şey var ,onları da yavaş yavaş alırım :) Sizler yaz alışverişinizi yaptınız mı kızlar? Neler aldınız veya listenizde neler var, hepsini yazın yorumunuza ,çok merak ediyorum ^^
Herkese harika bir hafta diliyorum, pazartesiniz hızlı ve güzel geçsin, hemen cuma gelsin :D
sevgiler
x0 comments:

Yorumlar