x Instagram

Saç Bakım Rutinim / My Haircare RoutineI am being asked what i use for my hair quite often, especially after i post to my instagram. So i finally decided to write about it. Before jumping into products you need to know i have a normal type (not oily, and not dry) hair. Also havent dyed them more then a year. So same products might not work for you.
Özellikle instagramda resim paylaştığımda uzun zamandır hep saçlarımla ilgili sorular alıyordum, en sonunda yazısını yazmaya karar verdim. Ürünlere geçmeden önce saçlarım ne kuru ne de yağlı, normal bir yapıya sahip. Bu yüzden aynı ürünler herkeste işe yarayacak diye birşey yok.

Saçlarımı hergün yıkarım, kışları ise üşüdüğümden! 2 günde bir yıkarım bazen. :) Haftada sadece iki kez saç maskesi kullanıyorum, bunun dışında maşa vb şeyler kullanmıyorum. Sanırım kırılmamalarının ve bu kadar sağlıklı olmalarının başlıca nedeni bu. Ayrıca saçlarımı kurutma makinesiyle kurutmuyorum, bırakıyorum kendileri kuruyor. Bir yıldan fazla bir süredir de boyalı değiller. Birde şu yazımda belirttiğim bir sistem uyguluyorum. '1 gliss şampuan alıyorum, bitince bu sefer Aussie şampuana geçiyorum, bu döngüyü izliyorum.
Sürekli aynı markayı kullandığımda üründen aynı verimi alamadığımı hissediyorum. ' Bu döngüdeki marka değişti, Aussie yerine artık John Frieda geldi. Ön bilgi bu kadar. Gelelim ürünlere:

  I  wash my hair everyday. On winter days i wash them in every 2 days cause i hate washing my hair on cold weather lol. Also i dont dry them with hairdryer, i let them dry on their own. I dont use any haircurler etc so thats probably the main reason why they are very healthy. Also i mentioned on my this post i have a routine where i dont use same shampoo all the time, when i finish my gliss one i buy john frieda then when its finished i go back to gliss one. Lets look at the products now:

John frieda şampuanı glissten biraz daha fazla beğeniyorum. Kokusu mükemmel ve çok az bir miktar bile saçınızı mükemmel bir şekilde temizlemeye yetiyor. Her ne kadar renk vermiyor dese de nedense kahverengi saçlarım daha güzel bir kahve tonu görünüyor bu şampuanla, bu kısmı çözemedim gitti :D Ambalajını pek beğenmiyorum ama yapacak birşey yok.
Bu saç maskesi anında yumuşacık yapıyor saçları ve çok rahat bir şekilde taranabiliyor. Garip bir şekilde kokusu bir süre sonra uçuyor saçlardan ama bu durum beni çok rahatsız etmiyor, çünkü zaten şampuanımın kokusunu daha çok seviyorum.

Down under natural's (yeni adıyla urban natural's ) argan yağını nasıl sevdiğimi artık herkes biliyor. Her fırsatta övüp, herkese öneriyorum. İki yaz önce etkisini keşfettiğimden beri saç bakımımın vazgeçilmez bir parçası oldu. Yazları hergün denize girip, deniz suyunu durulamadan öylece güneş altında oturmaya devam eden bir insanım. Bu yüzden saçlarım resmen saman gibi olurdu yazları ta ki bu ürünü hergün kullanmaya başlayana kadar, iki yazdır saçlarım yazlarıda sağlıklı kaldı.
I slightly love john frieda one more then my gliss shampoo. It smell amazing, makes my hair look so clean and pretty. I dont like the packaging so much tbh.
This hair mask also smell nice but for some reason its smell doesnt stay on my hair for so long which i dont care much about it, since i love the smell of my shampoo more. It immadietly makes my hair so soft.
I use this argan oil every single time i wash my hair, one pump to my roots and one pump to end of my hair to prevent them get dry and break. It works so good!! I go to swim, sit under sun, let sea water dry on my hair all summer but because i used it everyday my hair didnt get any damage! I discovered this two summers ago, so not letting go of this amazing product!About other things where i use them not that often. Batiste.. This is definetly my fav. batiste dry shampoo. Because i wash my hair everyday i dont actually need a dry shampoo but i use it for days where i feel like need more volume or for some reason if i am having bad hair day! lol it gives a great volume and smells beautiful.
Gelelim çok sık kullanmadığım ama sevdiğim başka bir ürüne. Batistenin bu kuru şampuanı tüm batiste ürünleri içinde en sevdiğim. Saçlarımı hergün yıkadığımdan kuru şampuan bana göre olmasa da bu ürünün verdiği dolgunluğa ve kokusuna hayranım. Bazen kötü saç günü dediğimiz günlerde yardımıma yetişiyor. Bitirmeyi başarırsam hiç düşünmeden yenisini alacağım bir ürün, kuru şampuan seven biriyseniz veya saçlarınıza hacim verecek bir ürün arıyorsanız kesinlikle bakın derim. :)

 
Tüm kullandıklarım böyle. Umarım gelen tüm sorulara yanıt verebilmişimdir. Bu arada yeni site tasarımım hakkında ne düşüüyorsunuz? Benim çok hoşuma gitti, daha anlaşılır ve güzel oldu bence, yazımı da hevesle yazdım bugün.Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen
Sevgiler

Thats all. I hope i answered all of your questions on this post. Also what do you think of my new blog design? I am really loving it, and finding it more easy to use and tidy. Please dont forget to leave comments..
have a great day!
x2 comments:

viva makyaj

John Frieda Brilliant Brunette serisini bende yillardir kullaniyorum, zaten saclarimizda benziyor birbirine ;) güzel bir post olmus!

Tuğçe Ertürk

@viva teşekkür ederim canım ^^

Yorumlar