x Instagram

Mac allıkları nasıl depot yap(ma)malı / How (not) to depot mac blushes


Merhaba! Bu yazıma biraz başarısızlıkla sonuçlandığı için böyle bir başlık atmayı tercih ettim, yaptığım hataları da yazacağım ki dikkat edin, benim güzeller güzeli melba allığımın başına gelenler sizinkilerin başına gelmesin.

Hello! I choose this title because i kinda failed when doing depot lol So gonna write what you shouldnt do too! 

İhtiyacınız olanlar 
What you will need 

Palette, mac blush, a thin knife, candle, clear nail polish, patience, lots of patience
Palet, mac allık, ince uçlu bıçak, mum, oje, ve sabır, hem de bolca sabırGently! wedge the knife into just under the blush and don't apply too much pressure. And do not  force it to pop up because you may ruin the blush. You need to be patient!

Nazikçe allığın alt kısmına bıçağınızı yerleştirip yavaşça kap ile allığın ayrılmasını sağlıyoruz. Acele etmeyin ve çok güç kullanmayın, bu aşamada gerçekten sabırlı ve yavaş olmalısınız.

ta daaa sonuç böyle olmalı
ta daa
Then we will hold our blush over the flame till we see silver actual blush thing by melting black bits.

Sonrasında allığımızı mum alevinin üzerinde siyah kısım biraz eriyipte asıl gümüş renkli allık kabı görünene kadar bekleteceğiz.


Ben allığımın bir kısmını tam olarak bu aşamada acele edip kırdım. Ters olarak bir makyaj pamuğun üstüne koyarken hala sıcak olan siyah kısımdan elimi yaktım ve allığı masaya düşürdüm, ve bir kısmı kırıldı.. Yani demek ki ısıttıktan sonra biraz bekleyip ve çok dikkatli olarak ters çevirmelisiniz. Sonrasında ise sivri uçlu herhangi birşeyle açılan delikten içeri ittirerek iki kısmı birbirinden çok kolayca ayırabiliyorsunuz.

So this is the part i broke some parts of my blush. I was rushing and burnt my fingers while turning up the blush and drop it, of course it cracked right away.. So be careful, do not rush while putting your blush to the table. After that you can use anything sharp and push it from the hole, it will easily fall apart.Bu yapışkanı çözecek hiçbir şeyim olmadığı için ben kolaya kaçarak, şeffaf bir oje ile boyadım ve kurumasını bekledim, böylece allığın arkası içine koyduğum zaman paletimi kirletmedi.
Ayrıca allığı yerleştirmeden önce ismini unutmamam için eski kutusundaki isim yapıştırmasını dikkatlice sökerek buna yapıştırdım.

Because i dont have anything to melt this glue, i thought another solution and simply used some clear nail polish to prevent glue dirty my blush paletter. After nail polish was dry, it was perfect and i even put back blush's original name sticker back on.


Hepsi bu kadar. Umarım bu yazı birazda olsa yardımcı olmuştur size. Ayrıca gördüğünüz gibi hala 4 allığa daha ihtiyacım var :D Hepsini de pembe tonlarında almayı düşünüyorum. Favori allığım pink swoon üretimden kaldırıldığı için yerine geçicek bir pembe arayışına da başladım zaten. Paletim için önerilere açığım, yazarsanız çok sevinirim. 
sevgiler

That's all. Hope it will be helpful to some of you. I still need 4 more blushes for my palette and since my fav. blush pink swoon discontinued, i really need another sweet pink blush for myself. So please write me your suggestions.
have a nice day!0 comments:

Yorumlar