x Instagram

Kasım Favorileri / November Favorites


Merhaba! Kasım ayı benim için sınavlarla boğuştuğum, arkasından çok kötü bir şekilde hastalandım hala iyileşmeye çalıştığım, yani kısacası pek sevemediğim bir ay oldu. Dolayısıyla da pek makyaja, gezmeye vs fırsat bulamadım. Yine de sık sık ve severek kullandığım ürünlerden bahsetmek istedim.

Hello! I really didnt enjoy this november because of exams, then i became seriously ill, n still recovering.. But still enjoyed using some of the products during this month which i will write about in this post.


Uzun zamandır bir termos bardak istiyordum, sonunda bu Starbucks termosta karar kılıp aldım. Dilerseniz termos bardaklar hakkında detaylı bir yazı yazabilirim, çünkü o kadar çok araştırdımki.. :D Özellikle plastik bardak alacaksanız bilmeniz gereken ve çok ama çok önemli noktalar var. Sırf tatlı görünüşleri için alıp, sağlığımızı riske atmayalım. Benimkinin içi çelik, sabah 7 de koyduğum kaynar çayı saat ondaki dersimde aynı kaynarlıkta, ağzım haşlanarak tüketebiliyorum, öğlene doğru  ılıklaşmaya başlıyor. Fiyatı 60tl, birde kırmızı rengi var, %100 sızdırmaz değil, çok hafifte olsa dolu olduğunda ağız kısmından biraz sızdırabiliyor, benim için pek bir problem yaratmıyor bu durum.
Madame Coco' nun vanilyalı vücut sütünü aylardır! arayıpta ulamıyordum, geçenlerde rastlayınca hemen aldım. Kokusu ve nemlendirmesi çok güzel, koskoca 400 ml lik boyunun 9.90 tl gibi bir fiyatı olması da harika. Gerçi Body shop wild argan oil vücut losyonumun yerini asla tutamayacak ama kasımda severek kullandım kendisini de

Before i got this tumblr from Starbucks, i did quite research about tumblrs and have so many informations about it. So if you want i can write a post about tumblrs and what stuff you need to be paying attention, such as bp free etc..
I am really happy with this one, it keep my tea hot at least 4 hours.
I've been wanting to get this vanilla body milk from madame coco so long! Finally i found it on store and bought it. It smells lovely, and price is so good if you think you get 400 ml product! 
I still love body shop wild argan oil body lotion more but its nice to use smt. little different sometimes.Essence Lash princess maskarayı itiraf ediyorum ki ambalajının şirinliği yüzünden aldım ama kullanmaya başlayınca beni çok şaşırttı. Kesinlikle çok güzel bir maskara, verdiği hacime ama en çok kirpiklerimi kıvırmasına bayıldım. 
Brow this way Watsonstan alışveriş yapmama sözümü bozmama neden oldu. Rimmel ürünleri Watsons dışında satılmadığından ve bu ürünü denemeyi çok istediğimden aldım gitti. :) Ben normalde toz ürünler kullanmayı seviyorum, bu ürün toz ürünlerimi kenara itmeme sebep oldu. Öncelikle uygulanışın pratikliği ile ve fırçası ile çok daha kısa sürede kaşlarımı doldurabiliyorum. Bitirdiğimde tekrar tekrar alacağımı düşünüyorum.

I must admit that i bought lash princess by essence mostly because of its packaging. lol But after using it, i really loved it. It gives a nice volume but more importantly it curves my lashes perfectly.
Ohh this brow this way mascara is so good if you are a lazy person like me! I dont even use my anastasia brow powder anymore, cause this takes so less time! :D I will keep purchasing it over and over again.Time balm kapatıcı, uzun zamandır devam eden kapatıcı arayışımın sona ermesini sağladı. Ben göz altı değilde yüzümde ufak leke ya da kızarıklarda kullanabileceğim bir kapatıcı arıyordum ve neye elimi atsam hep gözaltları için daha uygun olduklarını, biraz parıltı ve aydınlık bir görünüm verdiklerini farkettim. Time balm bence göz altları için kesinlikle uygun olmayan, biraz ağır yapılı, kremsi bir ürün, ve bana bir ömür boyu yetecekmiş gibi görünüyor. :)
Note kozmetikten dark nude isimli bu oje neredeyse tüm ay sürdüğüm tek oje oldu. Rengini bu aylara çok yakıştırıyorum ve tek katta bile verdiği renkten memnun kaldım. Fırsat bulduğumda bu markanın diğer ojelerini de denemek istiyorum.

I was looking for a concealer for blemishes then found time balm concealer. I dont think it would be good for under eye area cause it doesnt give that brightining look and its too heavy for under eye aplication. But it does miracles for blemishes, and you get tones of product. I dont i will be able to finish this. lol

Dark nude by Note is such a pretty color. I seriously didnt use any other nail polish then this during November. I definetly wanna buy more nail polishes from this brand.Kasım ayı kullandığım rujun bolca sorulduğu bir ay oldu. Parfüm falan sorulmasına şaşırmam da , rujumun sorulması beni şaşırttı ve mutlu etti. :) En çok sorulan Maybelline super stay serisinden always plum rengi ruj.
Yapısı ve kalıcılığı inanılmaz! Bu ruj resmen maybelline rujlara olan inancımı geri kazandırdı. İndirim zamanı bu seriden başka renklerde alacağım.
Mac twig ise benim ilk Mac rujum. Rengi kendi dudak rengime çok yakın.Gündüz, okula giderken genelde mac ruju kullandım bu yüzden. Dudakta duruşlarını da en kısa zamanda resimleyip paylaşacağım. Kalıcılık olarak ne yazık ki Maybelline olanın yanına yaklaşamıyor. Ben dudak kalemiyle kullanıp, sık sıkta tazeleyerek idare ediyorum.

This month so many people asked me what lipstick i am wearing.! Isnt it kinda surprising, cause people mostly asks for perfumes not lipsticks, but it still made me happy. And %99 of those times, i was wearing Maybelline super stay always plum lippy. It stays on your lips so long and it moisturez them too. I am planning to get other colors from this serie on sales. lol
Mac twig is my very first Mac lipstick. It smells heavenly and its color is very similar to my own lip color so i am using it day time when i go to uni and stuff. Cause i dont like wearing heavy makeup especially during day. But i must say when i compare it to Maybelline one, twig doesnt last long on my lips at all.. Thats why i also use a lip pencil and keep refreshing it during the day.


Kasım favorilerim böyleydi. Bu arada üzüldüğüm bir durumdan bahsetmek istedim, yazılarıma pek yorum gelmemesi. Okunma sayısı oldukça fazlayken bir yorum bırakmıyorsunuz ya beni çok üzüyorsunuz :(
İnstagramda ise sanırım yazmak daha kolay olduğundan hem yorum hemde çokça mesaj alıyorum, keşke blogta da aynı şeyleri görebilsem. Lütfen sorularınız ya da istekleriniz varsa yazın, kendinize iyi bakın ^^
sevgiler

So thats all as my november favorites, i am really looking forward to december! So little time left to new year too! I love getting gifts for others and love receiving as well lol. Hope we all have a great month! 
x0 comments:

Yorumlar