x Instagram

Cilt bakım serisi 1: La Roche Posay Effaclar Duo + / Skincare Part 1: La Roche Posay Effaclar Duo + Review


Merhaba! Bugün cilt bakım serimin ilk yazısını yazmaya karar verdim. Bahsedeceğim ürün instagramda en çok soru aldığım ve yazısı istenen La roche posay effaclar duo + .
Hi! Today i am starting to write a big skincare series with this first part which is a product has been asked so many questions on my instagram: La roche posay effaclar duo + .


Ürünün üzerinde cilt bozukluklarını düzelttiği, tıkalı gözenekleri açtığı ve akne lekelerine karşı etkili bir
bakım yaptığı yazıyor. Bu arada Effaclar duo + effaclar duo'nun yeniden formüle edilmiş yeni versiyonu.
Hatta 24 saat sonra, 8 gün sonra , 4 hafta sonra diye ayırıp gözlemleyeceğiniz değişikliklere de yer vermişler:
24 saat sonra: kırmızılık azalıyor
8 gün sonra: bozuklukların görünümü azalıyor.
4 hafta sonra: tıkalı gözenekler açılıyor, cilt dokusu temizlenmiş görünüyor.
içerik:  AQUA / WATER, GLYCERIN, DIMETHICONE, ISOCETYL STEARATE, NIACINAMIDE, ISOPROPYL LAUROYL SARCONSINATE, SILICIA, AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYL TAURAMIDE / AMMOUNIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, ZINC PCA, GLYCERYL STEARATE SE, ISOHEXADECANE, SODIUM HYDROXIDE, MYRISTYL MYRISTATE, 2-OLEAMIDO-1,3-OCTADECANEDIOL, NYLON-12, POLOXAMER 338, LINOLEIC ACID, DISODIUM EDTA, CAPRYLOYL SALICYLIC ACID, CAPRYLYL GLYCOL, XANTHAN GUM, POLYSORBATE 80, ACRYLAMIDE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, COPOLYMER, PENTAERYTHRITYL TETRE-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, SALCYLIC ACID, PIROCTONE OLAMINE, PARFUM (FRAGRANCE).
 PROCEAD™
lekeleri hedef alan ve tedaviden sonra o bölgenin kendini yenilemesine yardımcı olan bileşik. Cildi sadece 1 günde orjinal haline getirebiliyormuş..
içeriğindeki şunlar özellikle önemli:
Niacinamide:  güçlü bir enfeksiyon giderici
piroctone olamine: akneye yol açan bakterileri öldürücü özelliğe sahip
LHA/ salcylic acid: nazikçe cildi temizleyen, gözenekleri açan bileşik
linoleic acid: yine bir enfeksiyon sökücü ama aynı zamanda uygulandığı bölgeyi nemlendirip iyileşme sürecini yardım ediyor. 
paraben içermiyor.

Product claims complete care with reinforced anti-imperfection efficacy, to help correct the appearance of imperfections, even skin texture and unclog blocked pores.
And this is the chart on the box:
1 day later- severe imperfections are significantly less red
8 days later- sever imperfections have disappeared
4 weeks later- pores unclogged; texture refined; oily areas appear regulated
Ingredients: AQUA / WATER, GLYCERIN, DIMETHICONE, ISOCETYL STEARATE, NIACINAMIDE, ISOPROPYL LAUROYL SARCONSINATE, SILICIA, AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYL TAURAMIDE / AMMOUNIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, ZINC PCA, GLYCERYL STEARATE SE, ISOHEXADECANE, SODIUM HYDROXIDE, MYRISTYL MYRISTATE, 2-OLEAMIDO-1,3-OCTADECANEDIOL, NYLON-12, POLOXAMER 338, LINOLEIC ACID, DISODIUM EDTA, CAPRYLOYL SALICYLIC ACID, CAPRYLYL GLYCOL, XANTHAN GUM, POLYSORBATE 80, ACRYLAMIDE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, COPOLYMER, PENTAERYTHRITYL TETRE-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, SALCYLIC ACID, PIROCTONE OLAMINE, PARFUM (FRAGRANCE).
paraben free
very important ones:

Niacinamidepowerful anti-inflammatory
Piroctone Olaminebactericides kills off the spot-causing p.Acne bacteria
LHA /Salicylic Acid gently and chemically exfoliate the skin reducing blocked pores
Linoleic Acid-anti-inflammatory that hydrates and aids the healing process

PROCEAD™
'' It helps to rebuild the skin after blemish and spot damage. It firstly targets the blemish itself aiding in reduction; secondly it helps to prevent the pigmentation response (naturally occurs during skin damage, as when you tan) and finally it helps to prevent darks marks on the surface by breaking up existing surface pigmentation. Procead™ claims to return the skin to it’s original integrity in just one day. ''Gelelim benim yorum ve deneyimime:
Öncelikle bu ürün hakkındaki olumsuz yorumları, ürünü almadan okumuştum ve çoğunun ortak noktası kullandıkları bölgelerde sivilce çıkarmış ve hemen kullanmayı bırakmışlar.
Bu tarz şeylerin olmaması için bir ürün almadan önce sırf verdiği sonuç ve vaatleri değil, ürünün nasıl etki
ettiğini de araştırmalıyız diye düşünüyorum.
Ben bu ürünü alırken kullandığım yerlerde bir süre boyunca sivilce çıkartacağını bilerek aldım. Şöyle düşünün ; mucizevi bir şekilde gözeneklerin içindekini buharlaştırıp yok edemeyeceğine göre başka bir şekilde bunu yapıyor olmalı. Ürün bir nevi gözeneklerin tüm kiri kusmasını sağlıyor. Hatta sizin orada olduğundan haberiniz bile olmadığınızufacık beyaz gözeneklerin bile üstesinden geliyor. Ürün aynı zamanda iyileştirici bir üründü, yani o çıkardığı sivilcelerin daha hızlı geçmesine yardım ediyor en sonda kaldıysa lekelerin iyileşmesini de sağlıyor. Ve bir daha aynı bölgede sivilce falan çıkmıyor.Tüm bunları bilerek, ürünü sizin için pek de sorun yaratmayacak( tatil vs) gibi bir zamanda kullanmaya başlamanızı tavsiye ederim. Ve tüm yüzünüze değil, sorunlu olduğunu düşündüğünüz bölgelere kullanmalısınız. 
Ben burun ve çene bölgemde kullanıyorum ve eskiden kalma yanağımdaki koyu bir leke üzerinde. İlk hafta sonunda kesinlikle yüzümü pürüzsüzleştirdi, eskiden dokunduğum zaman hissettiğim o pütürlü his tamamen geçti. Sırf bu yüzden bile çok mutlu oldum. Bir haftanın sonunda çene bölgemde sivilceler çıkardı, yaklaşık on gün kadar bir süre sonunda hepsi iyileşti, ve 2 ay sonunda şu an gözeneklerim temiz, boy olarak daha ufaklar ve daha önce bahsettiğim koyu leke ise şaşırtıcı derecede açıldı, tamamen geçireceğini sanmıyorum ama doğruyu söylemek gerekirse bu kadar açılacağını da tahmin etmiyordum. İleride değişiklik olursa burayı güncellerim. :)
Ben sabah ve akşam tek birgün bile aksatmadan 2 aydır kullanıyorum ve bittikçe tekrar tekrar alacağım. İşini
gayet güzel yaptığını düşündüğüm için alternatif bir ürün arayışına da girmeyeceğim, sabit cilt bakım ürünlerimden biri oldu artık kendisi.
Let's talk about my experience:
Before i got this product, i read many negative reviews about it too. People were complaining how it break them out n gave acne etc. I think many of us missing a point when we do a research about a product.
How actually does it work part.
 Breaking out and after using this product having some acne is definelty normal and expected.
Because it doesnt magically unclog those pores lol It makes ur skin to throw up every horrible thing which causes acne. Then it helps to heal those acne and any remaining scars..
So i suggest you to expect that and start using this product when you dont have an important event coming up soon.
After my first use i was so happy! Cause it gave me a flawless feeling where i used to touch my nose area n it was so far away from that flawless feeling lol.(not saying it immadiately unclog those pores)  After a week i could see how clean my pores are but started having acne around my chin area , and it took almost 10 days for them to completely heal. I dont apply this to all of my face, i apply it to only my T zone and chin area, i use it twice in aday for 2 months without skipped a day. :)
And now , after 2 months i am really happy with result, it does everything it promised. I will be repurchasing it. Many people made comments about how my skin looks much better after i start using duo +.
Aklınıza takılan birşey varsa lütfen yorum bırakmaktan çekinmeyin, mailde atabilirsiniz, hepsini okuyup yanıtlıyorum ^^
Cilt bakım serisinin ikinci yazısı hangisi olmalı?
1.shiseido temizleyici yağ
2.skinceuticals yüz temizleyici
sevgiler
If you have any questions on your mind, please don't hesitate to ask on your comments, or you can always send me a mail, i read all of those n reply :)
So which product i should review on part 2 of my skincare serie?
1. Shiseido cleansing oil
2.Skinceuticals face cleanser
lots of love
x


5 comments:

kontes

Bu ürünü pes etmeden 2 tüp kullandım. Başta sivilce çıkarttığını okumuştum ama bu süre içinde hep sivilce çıkardı bende. Asla geçmediler. Ergenlikte bile böyle rezil bir yüzüm olmamıştı. Yaralı, kabuklu, irinli ayy tiksinçti. Neyse ki bıraktım ve tövbe ettim. 2 çeşit akne kremimle hiç olmadığım kadar mutluyum ^_^

Tuğçe Ertürk

@kontes cok ilginc gercekten. Nasil uyguladigini merak ettim ve neden iyilestirmedigini. Ben senin kadar sabirli olup
İkinci tupe baslayamazdim :D

Poetika Life

Ürünü yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. İlk 2-3 gün sivilcelerin artışına yol açtı. Sonra ki gün uyandığımda sivilcelerde soyulmaya gözlemledim. Bugün 2 haftayı bitirdim. Sivilceler yine arttı. Şuan biraz söndüler. Benim çene etrafında çok oluyordu. Bu sebeple bu kremi bana eczane tavsiye etti. Tam olarak ne zaman cildim pürüzsüz olabilir ?

Tuğçe Ertürk

@Poetika Life benim 1.5 ay sürdü tamamen temizlenmesi, kesinlikle aksatmadan kullan, 4. haftadan sonra başlıyor normalde cildi temizlemiş ve pürüzssüzleştirmiş olması.
Yanında başka hangi ürünleri kullandığın, stres ve yiyip içtiklerimiz de etkiliyor bu süreyi, bol bol su içmeye de bak derim ^^

Poetika Life

3. haftayı bitireceğim neredeyse cildim %50 düzeldi bu beni mutlu etti. 3 gün önce yazmışım ve bugün suratıma baktığımda kremin sabır istediğini şimdi anladım. Su ve çayı kesinlikle bol tüketen birisiyim zaten, yemek konusuna gelirsek metabolizmam çok hızlı çalıştı için yediklerimi yakıyorum. Bu sebepten ötürü çok yemek yiyorum. Ama bunlar kızartma yemekleri kesinlikle değil, bildiğimiz yemekler. Çok teşekkür ediyorum kullanmaya düzenli olarak devam ediyorum :)

Yorumlar