x Instagram

Skinceuticals Simply Clean Temizleyici / skinceuticals simply clean cleanser review


Tam 14 haftadır kullandığım temizleyicimi artık yorumlayacak kadar kullanmış olduğumu düşünüyorum. Önce içeriğine bakalım. Meyve asitleri ve bitki özleri dolu, parfümsüz ve alkolsüz. Papatya, aloe, ve adaçayı içeriyor. Bitki özü gördük mü, aa kesin çok doğal süper bir ürün bu diye bir algı oluşuyor çoğumuzda, ne yazık ki bu doğru değil, bu üründeki bazı bitki özleri de aslında malesef iyi değil.
I am using this cleanser for 14 weeks already, so i can review about it. Let's look at ingredients first. There are so many plant extracts in it, and some of them actually problematic ones.


Ürün karma ve yağlı ciltliler için uygun denilmiş ve vaatleri ise şöyle:
-Yüzeydeki ölü hücreleri nazikçe temizler.
- Cildi arındırır.
- Ciltteki makyajı ve fazla yağı giderir.
- gözeneklerdeki kiri ve siyah noktaları temizler.

Öncelikle köpüren temizleyicileri seviyorsanız, bu ürün sizi o konuda hayal kırıklığına uğratıcak. Çok hafif bir kokusu var, adeta su kıvamında. Tek olarak kullandığınızda makyaj temizleme de tam bir hayal kırıklığı, cildimi bahsettiği gibi arındırdığına ve temizlediğine de inanmıyorum. İlk kullandığım hafta his olarak temizlenmiş hissediyordum, ama sonraki haftalarda bu his tamamen geçti ve gelelim en kötü kısma, karma olan cildimdeki normal kısımları çok kuruttu bu temizleyici. Yani cildiniz tamamen yağlı değilse bu üründen uzak durun. Cildiniz tamamen yağlı ise de , piyasada çok uygun fiyata ya da yine bununla aynı fiyatta bin kat daha iyi temizleyici bulabilirsiniz. Kimseye önermiyorum bu ürünü. 
250 ml ürün 80 küsür tl, ve bereketli bir üründe değil, temizlenmediğini hissettiğinizden bazen iki pompa kullanıyorsunuz, ve dediğim gibi su gibi o kadar kolay akıp gidiyor ki, daha yüzünüze uygulamadan önce elinizden kaçtığı oluyor.
Bu markanın serumları için çok güzel şeyler duyuyorum ama, ancak testerla öncesinde denedikten sonra cesaret edebilirim almaya artık. Cilt bakımında, satışını yapan kurumlar ve biz tüketiciler olarak tester işine daha önem vermeliyiz, çünkü zaten birine iyi gelen krem diğerine gelmeyebiliyorken ve cilt bakımı yeterince pahalı bir işken, bu kadar para ve ürünün boşa gitmesi çok üzücü.

In their site they say this produst is for combination& oily skins. It promises to :
- removes impurities, excess oils and makeup
- pore refining
Also this is alcohol- free.

If you like to see your cleanser foaming, be ready to dissapointed about this one. Its is almost watery consistency, which is so annoying and make it hard to work with. I remember so many times losing half of the product before manage to apply to my face. Also its a big failure if you try to remove makeup, and i dont even wear heavy makeup, just eyeliner n bb cream most of the times. 
First week after using this, it was giving me a feeling of cleaned well, but after that week, feeling was gone, and i always felt like my face is not 100% clean. 
Because i have a combination skin (normal face, oily nose n cheeks ) it dried out my normal skin! So i can definetly say, it is only for oily skin people, no karma, please! 
And even if you have full oily skin, i honestly can' t see why you would want to get this expensive and not very cleaning produst while with much less or same amount money you can get smt. which is actually good and cleans your face. 
I think shops starts be more open to give out testers, and we must be more strict about not buying a skincare product before testing it. Because skincare is an expensive and hard to find what exactly works for your skin already.

Anyways that's all i want to say about skinceuticals simply clean cleanser, got myself my all time favorite lush let the good times roll this week, and using it since monday again, its heavenly, so no more testing over cleansers again. I learned always stick if one thing works good for you already. lol
Tomorrow planning to review Shiseido cleansing oil. 
Have a great day!
x
Skinceuticals simply clean temizleyici hakkında söyleyeceklerim bu kadar, ürünü birde eczanedeki doktor önermişti cildime bakarak, neyse birşey demeyeceğim şimdi. :D Pazartesinden beri en sevdiğim temizleyicim lush let the good times roll' a geri döndüm, mutluyum. Öğrendimki cilt bakımında birşey bana iyi geldiyse, maceraya gerek yok, aynısını kullanmaya devam artık, bir de göz ve yüz için nemlendirici buldum mu, 30'uma kadar rahatım. :D
Yarın Shiseido temizleyici yağ yazısını yazmayı düşünüyorum, güzel bir gün geçirmeniz dileğiyle!
sevgiler
0 comments:

Yorumlar